سواحل بخش خشکبیجار به طول پانزده کیلومتر جزء بکترین سواحل خزر می باشد که شامل روستاهای امین آباد, حاجی بکنده, تالش محله, باغ محله, امیربکنده, چپرپرد زمان و چپرپرد پایین است.

در حدود ده سالی که این طرح آغاز به کار نموده کاستی ها و نقاط مثبتی را شهروندان و مسافرین لمس نموده اند. از ایجاد خاکریزهای شنی  در جلوی دریا که جلوه نامناسبی  به محیط دریا  می دهد تا زدن خاموشی در ساعات پایانی شب که به نوعی خاطره پادگان را در ذهن تداعی می کند. البته نکات مثبت هم کم نبود ایجاد طرح شنا برای خانم ها و آقایان و حضور موثر نجات غریق در طول سواحل بخش خشکبیجار تا نظافت سواحل .

اما نکته اینجاست سواحل بخش خشکبیجار , این موهبت طبیعی که سالانه پای صدها هزار نفر را به دیارمان باز میکند و این فرصت استثنایی را در اختیارمان می گذارد تا هم شهر و هم روستاهای ساحلی مان را بیشتر و بهتر به سایر شهرها و مسافرین  بشناسانیم و هم از نظر اقتصادی کمک حال شهر و روستاهایمان باشد را در اختیار دیگر شهرها قرار می دهیم.

تکلیف  مجتمع تفریحی مروارید خزر در روستای امیربکنده که مشخص است که توسط فرمانداری رشت  اداره و عواید آن نیز خرج هزینه های جاری و... می شود. اما دیگر سواحل خشکبیجار ,متاسفانه در برخی از سالها توسط شهرداری های  بخش های همجوارمان اداره و عواید آن خارج از ضرر و زیان! حاصل آنها میشد. به طور نمونه در سال گذشته شهرداری لشت نشاء عهده دار مسئولیت بود. البته در سالهایی نیز شهرداری خشکبیجار و همچنین دهیاری های روستاهای ساحلی عهده دار مسئولیت بودند.

سوال اینجا است که چرا مسئولین بخش از این حق مسلم شهروندان و روستائیان ما دفاع نمی کنند و براحتی اجازه میدهند که سواحل ما در اختیار دیگر شهرها قراربگیرد. امیدواریم که دیگر شاهد واگذاری سواحل بخش خشکبیجار به دیگر شهرها نباشیم.

منبع : خشکبیجار |طرح سالمسازی سواحل بخش خشکبیجار
برچسب ها : سواحل ,خشکبیجار ,شهرها ,شهرداری ,روستاهای ,دیگر شهرها ,اختیار دیگر ,روستاهای ساحلی